Την ελπίδα ότι θα μπορέσει να υπολογίζει σε όλους (σχεδόν) τους παίκτες που απουσίασαν από το παιχνίδι με τη Σπάρτη τρέφει ο Πλατανιάς. Μοναδικός αμφίβολος και με τις πιθανότητες να μην είναι υπέρ του ώστε να μπορέσει να αγωνιστεί είναι ο Στέλιος Ποζατζίδης που όπως όλα δείχνουν θα μπορέσει να επιστρέψει στο πρώτο παιχνίδι του νέου, πια, έτους.
Ερωτηματικό αποτελεί ο Νίλι, ο οποίος ναι μεν επιστρέφει αφού εξέτισε την τιμωρία του για την κόκκινη κάρτα που δέχτηκε στο Βόλο, ωστόσο βρίσκεται σε μια κατάσταση που δεν είναι και η καλύτερη, έχοντας υποβληθεί μία εβδομάδα πριν σε χειρουργική επέμβαση στο χέρι. Λογικά, ο Ισπανός προορίζεται να σφίξει τα δόντια και θα καταφέρει να παίξει, ενώ από εκεί και πέρα, ο Τάτσης φαίνεται ότι θα έχει στη διάθεσή του τον Ρουσσάκη και τον Μάικιτς.