Εκδήλωση προς τιμή του συντοπίτη μας, Μανώλη Καλλιγέρη (φωτ.), διοργανώνει ο Δήμος
Χανίων την Παρασκευή στις 7:30μ.μ. στο Κέντρο
Αρχιτεκτονικής της Μεσογείου (Κ.Α.Μ.).
Σύμφωνα με τη σχετική ανακοίνωση, «ο Μανώλης Καλλιγέρης θα τιμηθεί για την πολύχρονη, πολύτιμη και διαχρονική προσφορά του στο Φιλόπτωχο Συσσίτιο Σπλάντζιας». Η εκδήλωση θα πλαισιωθεί με μουσικούς διαλόγους ανάμεσα σε 88 πλήκτρα και μία φωνή από τον Δημήτρη Ντρουμπογιάννη στο πιάνο και την Ειρήνη Τζομπανάκη στο τραγούδι.
Τιμάται ο Μανώλης Καλλιγέρης από τον Δήμο Χανίων
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)