Ενα μεγάλο “ευχαριστώ” μέσα από την καρδιά του… ένα “ευχαριστώ” προς όλους και καθένα ξεχωριστά έστειλε ο Γεράσιμος μέσω ενός συγκινητικού μηνύματος στο οποίο γράφει: «Σας ευχαριστώ όλους. Σήμερα για εμένα, αύριο για κάποιον που θα βρίσκεται στη θέση μου».
Το ευχαριστώ του 19χρονου Γεράσιμου απευθύνεται σε όλους εκείνους που έκαναν το πιο απλό, μάζεψαν τα καπάκια από συσκευασίες (μπουκάλια νερού, σαμπουάν, διάφορα απορρυπαντικά κ.ά.) προκειμένου να τα στείλουν στον νεαρό Χανιώτη για να αποκτήσει το δικό του αμαξίδιο.
Η συγκέντρωση καπακιών συνεχίζεται με αμείωτο ρυθμό και όσοι επιθυμούν να μάθουν περισσότερες λεπτομέρειες μπορούν να επικοινωνούν στα τηλέφωνα 6938830630, 6946948182, 6973347576.