Ξεκίνησαν για τα καλά οι έξοδοι των νέων σε κλαµπ και διασκεδαστήρια κάθε είδους και προτίµησης. Το καλοκαιράκι, η εφηβεία, οι πρώτοι έρωτες και η ξεγνοιασιά, οδηγούν µεταξύ άλλων στην απερίσκεπτη αρκετές φορές κατανάλωση αλκοόλ.
Αυτό είναι ακριβώς το σηµείο σταθµός, για όσους διατηρούν επιχειρήσεις που φιλοξενούν και εξυπηρετούν τους συγκεκριµένους νέους και τις νέες.
Σε µία εποχή που επικρατεί η αναγκαιότητα ευθύνης προς τα παιδιά και τους έφηβους, το µόνο που επιβάλλεται είναι το ΟΧΙ ΑΛΚΟΟΛ σε ηλικίες κάτω του ορίου που ο νόµος ορίζει. Παράλληλα ΟΧΙ στα ΝΟΘΕΥΜΕΝΑ ΠΟΤΑ τα οποία, η ιστορία και η ειδησεογραφία, έχουν αποδείξει πως οδηγούν ακόµα και στο θάνατο.
Βοηθάµε τις ηλικίες αυτές να µεγαλώσουν µε ευθύνη απέναντι στον εαυτό τους, αλλά και να αναζητούν την ευθύνη από όσους τη διαχειρίζονται, από την ώρα που ανοίγουν τις εισόδους των καταστηµάτων τους έως και την ώρα που τις κλειδώνουν.
Οι καιροί έχουν αλλάξει συνεχίζοντας την ασταθή πορεία τους µε ιλιγγιώδη µάλιστα ταχύτητα, µε επιβάτες τη νεολαία και τους γονείς που αγωνιούν. Υποχρέωση όλων µας, το ταξίδι αυτό να είναι όσο πιο ασφαλές γίνεται για να µην υπάρχουν αναζητήσεις ευθυνών και χωρίς κόστος αναλήψεις ευθυνών.
Το µέλλον ανήκει στα νιάτα… Σε εµάς ανήκει η ευθύνη…