Το δικό της «ευχαριστώ» προς την Τροχαία Χανίων για την ταυτοποίηση του δράστη που τράκαρε και εγκατέλειψε το θύμα σε τροχαίο ατύχημα στα Λενταριανά εκφράζει η οικογένεια του θύματος ενώ παράλληλα εκφράζει τον αποτροπιασμό της για τον φερόμενο δράστη.
Σε σχετική ανακοίνωση η οικογένεια αναφέρει «ως οικογένεια του ατυχούς ανθρώπου που χτύπησε και εγκατέλειψε ο εγκληματίας φυγόδικος κύριος φαρμακοποιός, θέλουμε να ευχαριστήσουμε την Τροχαία Χανίων και ιδιαίτερα την κυρία Διοικητή για τις πολύ σοβαρές και επαγγελματικές ενέργειες που οδήγησαν στην αποκάλυψη του δράστη του τροχαίου ατυχήματος. Εξαιτίας του ατυχήματος, κινδυνεύει ο ακρωτηριασμός του δεξιού ποδιού του ανθρώπου μας.
Λυπούμαστε που ο υπαίτιος κύριος φαρμακοποιός είναι φυγόδικος μέχρι και αυτή την ώρα και λυπούμαστε για την οικογένειά του που τον καλύπτει. Για εμάς πλέον δεν έχει αξία μια συγγνώμη, διότι οι συμπεριφορές κρίνουν τους ανθρώπους και όχι τα λόγια. Τον παραδίδουμε στην κρίση της ελληνικής δικαιοσύνης αλλά και της κοινωνίας των Χανίων, η οποία θα πρέπει να είναι πλέον πολύ αυστηρή μαζί του».