Με τη συμμετοχή 70 κοριτσιών ξεκίνησε την Παρασκευή και θα ολοκληρωθεί το Σαββατοκύριακο το 1ο Girls Football Camp στο γήπεδο “Ελευθέριος Πατακακης” των Μουρνιών.
Ένα καμπ που γίνεται πρώτη φορά στην Ελλάδα με την πρωτοβουλία της Χανιωτισσας Βεατρίκη Σαρρή και άλλων 4 συμπαικτών της στην εθνική Ελλάδας: Χριστιάνα Κιάμου, Αναστασία Σπυριδωνιδου, Τατιάνα Γεωργίου και Δέσποινα Χατζηνικολάου.
Στόχος του Καμπ η ανάδειξη και η προώθηση του ποδοσφαίρου γυναικών στην Ελλάδα και ειδικά στην Κρήτη.