Δύο τροχαία ατυχήματα συνέβησαν το απόγευμα στο Ηράκλειο.
Στην πρώτη περίπτωση, το τροχαίο έγινε στην Παραλιακή Λεωφόρο στο ύψος γνωστής καφετέριας. Στο ατύχημα ενεπλάκη ένα δίκυκλο ο αναβάτης του οποίου, ένας 64χρονος τραυματίστηκε κατά την πτώση του στο οδόστρωμα. Σύμφωνα με πληροφορίες του cretalive τα τραύματα δεν απειλούν την ζωή του.
Την ίδια ώρα συναγερμός έχει σημάνει στο δρόμο προς το Σεληνάρι καθώς είχαμε τροχαίο με γουρούνα. Σύμφωνα με πληροφορίες δύο γυναίκες – πιθανότατα τουρίστριες- που επέβαιναν στο όχημα φαίνεται να τραυματίστηκαν κάτω από συνθήκες που παραμένουν άγνωστες.
Στο σημείο σπεύδει το ΕΚΑΒ αλλά και οι αρχές, Οι πληροφορίες αναφέρουν οτι τα τραύματα τους δεν είναι σοβαρά.