Οι βραβεύσεις για τον “καλύτερο κήπο” και το “καλύτερο μπαλκόνι” που διακρίθηκαν στον διαγωνισμό που διοργάνωσε το Τμήμα Περιβάλλοντος και Πρασίνου του Δήμου Χανίων πραγματοποιήθηκαν το βράδυ της Παρασκευής.
Στις δηλώσεις η αρμόδια αντιδήμαρχος, Γεωργία Σαρικάκη, επεσήμανε ότι οι συμμετοχές στο διαγωνισμό ανήλθαν στις 70 περίπου κι έτσι η επιτροπή είχε ένα δύσκολο έργο ώστε να διαλέξει και να καταλήξει που θα δώσει το πρώτο βραβείο. Νικήτρια στον “καλύτερο κήπο” αναδείχτηκε η Κυριακή Δρακάκη και στο “καλύτερο μπαλκόνι” η Μαρία Ανδρεαδάκη. Ειδικοί έπαινοι απονεμήθηκαν στις κυρίες Αντωνία Γιαννίτσαρη και Αννα Τζιμπίνου.
![Η κα Μαρία Ανδρεαδάκη βραβεύτηκε για το “καλύτερο μπαλκόνι”](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2019/06/IMG_3142-700x466.jpg?resize=696%2C463)
![Βραβείο για τον “καλύτερο κήπο” στην κα Δρακάκη](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2019/06/IMG_3132-700x466.jpg?resize=696%2C463)
![Η κυρία Τζιμπινού παρέλαβε ειδικό έπαινο](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2019/06/IMG_3119-700x466.jpg?resize=696%2C463)
![Ειδικός έπαινος στην κυρία Γιαννίτσαρη](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2019/06/IMG_3116-700x466.jpg?resize=696%2C463)