Από τη Δευτέρα 17-8-2015 η Δημοτική Αστυνομία Ηρακλείου ξεκινάει κανονικά τη λειτουργία της, μετά την ολοκλήρωση των διαδικασιών επανασύστασης και ανασυγκρότησης της.
Η νέα Δημοτική Αστυνομία θα αποτελείται από εικοσιένα ένστολους Δημοτικούς Αστυνομικούς ενώ τη Δευτέρα,Τρίτη και Τετάρτη που θα είναι οι τρεις πρώτες ημέρες ενεργοποίησης της Δημοτικής Αστυνομίας, ο έλεγχος θα είναι ενημερωτικός και προληπτικός, χωρίς βεβαίωση παραβάσεων ή άλλης επιβολής κυρώσεων.
Το τηλέφωνο της Νέας Δημοτικής Αστυνομίας θα είναι 2813409500.
Ξεκινά τη λειτουργία της η Δημοτική Αστυνομία στο Ηράκλειο
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)