Εντός της ερχόμενης εβδομάδας θα ξεκινήσει η εξέταση των αντιρρήσεων πάνω στους δασικούς χάρτες που έχουν αναρτηθεί στα Χανιά και φτάνουν τις 3.500. Εκτίμηση του Υπουργείου Περιβάλλοντος όπως την εξέφρασε ο Υπουργός Γιώργος Σταθάκης σε εκδήλωση το απόγευμα της Δευτέρας στα Χανιά είναι ότι και στην Κρήτη η διαδικασία θα προχωρήσει γρήγορα όπως και σε άλλες περιοχές της χώρας όπου παρουσιάσθηκαν μεγαλύτερες δυσκολίες και ότι εντός του 2019 θα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία για το 90% των δασικών χαρτών.
Αναλυτικότερα στα “Χ.Ν.” της Τρίτης 19 Φεβρουαρίου.
Ξεκινάει η εξέταση των αντιρρήσεων για τους δασικούς χάρτες
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)